KONST / Litografier / Färglitografi 13778006
nr 1377 8006
Malcolm Morley
(1931-2018), Storbritannien
Färglitografi, Signerad, numrerad 72/100, daterad 1974. Oramat löst blad, 75x104 cm
Malcolm Morley, brittisk-amerikansk bildkonstnär född 1931, död 2018.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 februari 2021
kl 18:28:15
3/2 22:23:13
Malcolm Morley
Läs mer om Malcolm Morley